top of page

Sarayköy'de Gaz Sızıntısı Devam Ediyor

Sarayköy'de Gaz Sızıntısı Devam Ediyor

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde, jeotermal sondaj kuyusunun patlaması sonucu gaz sızıntısı yaşanıyor. Sızıntı 29 Nisan'dan beri devam ediyor ve çevredeki vatandaşlar gürültü ve koku nedeniyle rahatsızlık duyuyor. Büyük Menderes Ekoloji ve Çevre Derneği yetkilileri, konuyu ilgili makamlara iletmek üzere harekete geçti.


Belediye Başkanı Mehmet Salih Konya, sızan gazın zehirli olmadığını belirtse de, yetkililerin resmi açıklama yapmamış olması eleştiriliyor. Bölge sakinleri, jeotermal akışkanın tarım ve insan sağlığına zararları konusunda endişeli. Sözcüler, jeotermal kuyuların ruhsatlarının iptal edilmesi ve yeniden düzenlenmesi çağrısında bulunuyor.


Büyük Menderes İnisiyatifi Sözcüsü Mustafa Çallıca, yetkililerin 8 gündür herhangi bir açıklama yapmamasını eleştirerek, çevreye ve doğaya zarar veren jeotermal akışkanın kontrolsüz bir şekilde yayıldığını belirtiyor. Çallıca, bu durumun vatandaşları tedirgin ettiğini ve acilen kamuoyunun bilgilendirilmesi gerektiğini vurguluyor.


Gaz sızıntısından etkilenen vatandaşlar ise boğaz ve burun tahrişi gibi rahatsızlıklar yaşadıklarını dile getiriyorlar. Yetkililerin acil önlem alması gerektiği belirtiliyor.


1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page